Hyr

Vazhdo

Keni harruar Fjalekalimin?

Krijo Llogari

Vazhdo

SKODA E SE ARDHMES

SKODA E SE ARDHMES

Në garën ndërkombëtare të automobilave të Gjenevës 2018, SKODA tregon të ardhmen e rangut të saj.

Përveç gjuhës së re të markës, SKODA VISION X krenohet me një sistem hibrid të zhvilluar rishtazi që kombinon gazin elektrik, natyror dhe benzinë. Sistemi veçanërisht tërheqës ekologjik siguron shpërndarje të menjëhershme të fuqisë, më shumë gatishmëri dhe emisione të ulëta: vetëm 89 g / km CO2. Në varësi të nevojave tuaja, VISION X mund të udhëtojë me aksin e përparme, të pasme ose me ted y akset.

"SKODA po vazhdon të mbajë hapin me nevojat e te ardhmes", thotë Christian Strube, Anëtar i Bordit të SKODA për Zhvillimin Teknik. "Me prototipin hibrid SKODA VISION X ne po prezantojmë një parashikim të zhvillimit të mëtejshëm të gamës sonë. Automjetet e gazit natyror janë të pastër dhe të përshtatshëm. Me këtë sistem hibrid, klientët tanë mund të fillojnë ngarje me zero emetime ", vazhdon Strube.

Sistemi veçanërisht miqësore me mjedisin, bojë të veçantë FlexGreen, dallohet nga kombinimi i një motori me një gaz natyror dhe benzinë, me dy motore elektrike. Kjo teknologji e re lejon të reduktojë ndjeshëm emetimet e CO2, duke i çuar ato në vetëm 89 g / km.

VIZIONI X është makina e parë e SKODA-së me të gjitha rrotat aktive. Një zgjidhje e dobishme, pasi një peshë më e ulët automatikisht përkthehet në konsum më të ulët. Motori elektrik në boshtin e pasëm aktivizohet vetëm kur është e nevojshme dhe siguron lëvizje të vazhdueshme me të gjitha rrotat.
Në varësi të nevojave, makina koncept mund të favorizojë motorin e përparme, të pasme ose të plotë. Aksi i pasëm elektrizuar transferon 1.000 Nm në rrugë dhe, falë rezervuarit të benzinës, autonomia totale mund të arrijë 650 km.
Fuqia e sistemit të dy motorëve lejon që SKODA VISION X të shkojë nga 0 në 100 km / h në 9.3 sekonda dhe të arrijë shpejtësinë maksimale prej 200 km / h.
Strategjia e elektromobilitetit: Motori elektrik luan një rol kyç në strategjinë globale të rritjes së SKODA-s. Elektrifikimi i linjës SKODA do të fillojë që nga viti 2019 me futjen e SKODA SUPERB me makinë hibride plug-in. Gjithashtu nga 2019 fabrika Mladá Boleslav do të prodhojë, përveç makinave elektrike, edhe komponentët elektrikë për modelet hybrid të plug-in të markave të ndryshme të Grupit Volkswagen. Së shpejti do të ndjekë automjetin e parë SKODA seri të veturave elektrike. Deri në vitin 2025, marka do të zgjerojë në masë të madhe gamën e veturave hibride dhe modele elektrike në segmente të ndryshme.

Facebook Comments

Rreth Nesh

Autoscout365.al eshte motorri me i ri i kerkimit per makina ne Shqiperi.

Ne Autoscout365.al te gjithe kane hapsiren e tyre, qofshin individe apo kompani. Mjafton te regjistroheni per te shfrytezuar sherbimin tone, Ne mendojme edhe per bleresit duke sjelle filtrat me te mire te kerkimit. Kohet kur nuk gjenit makinen qe kerkonit jane shume larg.

Makinat e Shtuara se Fundmi

  • Oren e Fundit0
  • Diten e Fundit0
  • Makina ne Total te Publikuara51

Na Ndiqni ne:

Copyright © 2018. AutoScout365 All rights reserved.

Developed by Abibest